-
Annamarie Velič
Annamarie Velič sa venuje projektom Corporate Social Responsiblity (CSR) – alebo Spoločenskej zodpovednosti firiem, ktoré pôsobia na Slovensku. CSR inými slovami znamená rozšírenie zodpovednosti firmy od svojich výrobkov na celú spoločnosť vrátane ľudí a životného prostredia, ktoré svojou výrobou alebo predajom výrobkov firma ovplyvňuje. Príkladom CSR projektu je aj Ekovír (www.Ekovir.sk), filantropický projekt osvety k triedeniu odpadov na školách, do ktorého sa postupne zapája viac a viac orgnizácií a firiem na Slovensku.
Annamarie verí, že ľudia na Slovensku vedia dobre rozlišovať medzi tým, čo je spávne a čo nie a keď k tomu majú príležitosť a poznanie, urobia tú správnu voľbu. Jej cieľom je dosiahnuť to, aby ľudia túto možnosť informovanej voľby mali.
-
CEEV Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venuje sa vzdelávaniu, enviro otázkam a ponúka priestor na hľadanie seba samého. Medzi jej projekty patria napríklad:
– Sokratov inštitút, program pre mladých lídrov
– Komenského inštitút, podporný program pre učiteľov
– Zelená škola, environmentálne zameraný projekt pre školy
– ocenenie Učiteľ Slovenska
– názorový portál čierna labuť.Živica chce pomáhať tvoriť svet, ktorý bude lepším miestom na život pre nás všetkých. Povrchné riešenia nebudú stačiť.
-
Epra
Spoločnosť EPRA poskytuje profesionálne a odborné služby v oblasti vodného hospodárstva. EPRA sa venuje optimalizácii čistiarenských technológií, ako aj prevádzke komunálnych a priemyselných čistiarní odpadových vôd a tým prispieva k zlepšovaniu kvality povrchových vôd a ochrane životného prostredia.
-
Fairtrade
Fair trade je obchodné partnerstvo, založené na dialógu, rešpektu a transparentnosti, jeho cieľom je dosiahnutie väčšej spravodlivosti v medzinárodnom obchode. Prispieva k udržateľnému rozvoju tým, že ponúka lepšie obchodné podmienky a chráni práva marginalizovaných producentov a pracovníkov najmä v krajinách globálneho Juhu. Fairtrade Česko a Slovensko sa zaoberá marketingovou podporou certifikačnej známky FAIRTRADE®, podporou predaja fairtradových výrobkov a zvyšovaniu informovanosti o fair trade v ČR a na Slovensku.
-
Footour
Občianske združenie Footour sa zaoberá konceptom zodpovedného cestovania. Jedným z hlavných cieľov je zvýšiť povedomie o cestovaní, ktoré prispieva k regionálnemu rozvoju, znižovaniu nerovnomerného rozdelenia príjmov z turizmu, k znižovaniu záťaže životného prostredia, k rešpektovaniu miestnych kultúr, podpore marginalizovaných skupín a k osobnostnému rozvoju cestovateľa/ky. Footour spolu sa so svojimi partnermi zároveň snaží v hosťujúcich destináciách vytvoriť prostredie na udržateľný spôsob cestovania.
-
Free Food
Občianske združenie Free Food bojuje prostredníctvom svojich projektov
za Slovensko bez potravinového o dpadu a hladu. Na svete sa vyhodí obrovské
množstvo potravín, do výroby ktorých ide obrovské množstvo energie,
pričom stále žijú ľudia, ktorí nemajú čo jesť. Je to absurdné a preto Free Food
hľadá spôsoby, ako prispieť k zmierneniu tohto problému. -
Green Foundation
Green Foundation je mladá slovenská programová nadácia so
stredoeurópskym presahom, ktorá sa zameriava predovšetkým na rozvoj
sociálnych inovácií, adaptáciu spoločnosti na významné výzvy, ako je
klimatická zmena, a na podporu občianskej angažovanosti mladých ľudí. -
Inštitút cirkulárnej ekonomiky
Inštitút cirkulárnej ekonomiky je nezisková organizácia, ktorá spoločne so svojimi partnermi pracuje na projektoch, ktoré umožňujú prechod z lineárneho chodu systému na cirkulárny. Hlavným cieľom je pomôcť urýchliť prechod na cirkulárnu ekonomiku na území Slovenska. Do tejto oblasti smeruje širokú škálu aktivít, počnúc vytváraním platformy na podporu vzdelávania v oblasti cirkulárnej ekonomiky, cez poskytovanie štruktúry na vybudovanie siete v tejto oblasti a poskytovanie kontaktov, ktoré ďalej inšpirujú jednotlivcov aj firmy, poradenstvo až po inicializáciu špecifických nástrojov na podporu cirkulárnej ekonomiky v jednotlivých regiónoch.
-
Michael Matis
Michael pracuje v oblasti kvalitných potravín. Spoluvlastní spoločnosť Matis Company, ktorá ľuďom ponúka službu personal shoppera potravín. Cez kontakty, ktoré v tejto spoločnosti nadobudol, začal pracovať pre poľnohospodárov, najmä v oblasti marketingu a riadenia. Aktuálne pracuje na tom, aby priniesol moderné technológie a všeobecne pokrokové myslenie do výroby, logistiky a predaja potravín.
-
OZ Za našu vodu
Sme ľudia, ktorí už nechcú len so znepokojením sledovať postupné znečisťovanie podzemných vôd Slovenska, ktoré smeruje k znehodnoteniu toho, na čo sme boli vždy hrdí: našej pitnej vody. Chceme sa aj v mene Vás zasadiť o jej ochranu a tak zabezpečiť každému, aby mohol naďalej piť čistú a zdravotne nezávadnú vodu. Sme ľudia, ktorí myslia už teraz na to, čo budú piť naše deti a vnúčatá.
-
Repairably
Repairably je nezisková organizácia, ktorá certifikuje produkty navrhnuté tak, aby boli jednoducho a dostupne opraviteľné aj samotným užívateľom. Vo svojom Repairably Manifeste zrozumiteľným spôsobom definuje čo je opraviteľné.
Cieľom je dosiahnuť orientáciu spotrebiteľa na opraviteľné výrobky, a následné zníženie tvorby odpadu, vyššiu efektívnosť využívania zdrojov a uplatnenie princípov cirkulárnej ekonomiky vo výrobe produktov.
Repairably priamo podporuje dizajn, výrobu a používanie skutočne opraviteľných produktov. -
Rovena Suchánková
Rovena vyštudovala právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.
Je advokátka a tejto profesii sa venuje už trinásť rokov. Svoju právnu prax
začala v advokátskej kancelárii ULC Čarnogurský, kde absolvovala tri roky
koncipientskej praxe.V roku 2008 zložila advokátske skúšky a bola zapísaná do zoznamu advokátov vedeného Slovenskou advokátskou komorou. V roku 2008/2009 absolvovala štvormesačný pracovný pobyt v advokátskej kancelárii Celli – Fanti v Taliansku.
Následne pôsobila v advokátskej kancelárii MAPLE & FISH s.r.o. a bpv Braun Partners. V roku 2013 si založila vlastnú advokátsku kanceláriu a venuje sa najmä obchodnému a občianskemu právu. -
Superar
Vzdelávací program Superar napomáha priateľskej, otvorenej interakcii medzi deťmi s rôznym sociálnym statusom, rasou, etnickým pôvodom či vierovyznaním. Dlhodobým, intenzívnym, kvalitným vzdelávaním dochádza k transformácii osobnosti dieťaťa – rozvíja sa jeho sebadôvera, disciplína, vytrvalosť, schopnosť sústrediť sa, odvaha otvorene vyjadrovať svoje nápady a tvorivosť.